VHC acīmredzot ir apturējis ārkārtas procedūras.

VHC acīmredzot ir apturējis ārkārtas procedūras.

Sabiedrības veselības aizsardzības amatpersonas brīdina, ka ASV, visticamāk, būs vairāk gadījumu, tostarp iespēja ierobežotai elpceļu vīrusa izplatībai no cilvēka uz cilvēku, taču viņi uzsvēra, ka risks sabiedrībai joprojām ir zems. Uzliesmojums ir inficējis gandrīz 10 000 cilvēku, galvenokārt Ķīnā, un tur ir nogalinājuši vairāk nekā 200 cilvēku.

Nanjingā, Ķīnā: sejas maskas, svaigi augļi un dārzeņi ir maz, jo pieaug bažas par koronavīrusu

Padomi: kā saglabāt veselību lidmašīnā, jo koronavīruss, gripa un saaukstēšanās rada bažas par ceļošanu

Vašingtonas štata vīrietis devās uz Uhaņu, Ķīnu, lai apciemotu ģimeni. Viņš sacīja veselības aizsardzības amatpersonām, ka nav apmeklējis jūras velšu tirgu, kas saistīts ar sākotnējo saslimšanas gadījumu kopu, ne arī apmeklējis nevienu veselības centru un nav saskāries ar kādu, kam būtu elpceļu vīrusa simptomi.

Vīrieša dzīvības pazīmes bija stabilas, neskatoties uz drudzi, klepu un nogurumu. Taču piektajā naktī slimnīcā veiktajā krūškurvja rentgenuzņēmumos atklājās pneimonijas pazīmes, tāpēc ārsti viņu ārstēja ar skābekli un citiem medikamentiem. Nākamajā dienā rentgena staros atklājās marķējumi abās viņa plaušās, "atradums, kas atbilst netipiskai pneimonijai", ko parasti sauc par staigājošu pneimoniju. Ārsti ievadīja eksperimentālu pretvīrusu ārstēšanu, ko sauc par remdesiviru.

Pēc divām dienām viņa stāvoklis uzlabojās, izņemot neregulāru sausu klepu un iesnas. Viņš palika slimnīcā, un līdz ceturtdienai "visi simptomi ir izzuduši, izņemot viņa klepu, kura smaguma pakāpe samazinās", teikts ziņojumā.

Apgabala un federālās veselības amatpersonas izsekoja vīrieša ceļojumu un sazinājās ar personām, kuras ar viņu sazinājās. Dažiem veselības aprūpes darbiniekiem, kuri viņu ārstēja neatliekamās palīdzības klīnikā, tika lūgts palikt mājās un uzraudzīt simptomus, sacīja apgabala veselības aizsardzības amatpersonas.

Pagaidām nevienam, kurš būtu saskāries ar vīrieti, nav konstatēts koronavīruss.

No valsts uz valsti izplatās nāvējošs vīruss. Tas medī visneaizsargātākos, bez žēlastības pārsteidzot slimos un vecos. Tikai dažu pēdējo mēnešu laikā tas prasījis vismaz 39 bērnu dzīvības .

Vīruss ir gripa, un tas amerikāņiem rada daudz lielākus draudus nekā koronavīruss no Ķīnas, kas ir izplatījis virsrakstus visā pasaulē.

Sasniedziet līdzsvarotu dzīvi ar Welltone — apmeklējiet vietni https://welltone-website.com/lv/ tūlīt.

"Kad mēs domājam par šī jaunā koronavīrusa un gripas relatīvo bīstamību, to vienkārši nevar salīdzināt," sacīja Dr. Viljams Šafners, Vanderbiltas Universitātes Medicīnas centra profilaktiskās medicīnas un veselības politikas profesors. “Salīdzinot ar koronavīrusu, tas būs mirklis pie apvāršņa. Risks ir mazsvarīgs. ”

Protams, koronavīrusa uzliesmojums, kas pagājušajā mēnesī sākās Ķīnas pilsētā Uhaņā, ir jāuztver nopietni. Vīruss var izraisīt pneimoniju un ir vainojams vairāk nekā 800 slimībās un 26 nāves gadījumos. Britu pētnieki lēš, ka vīruss ir inficējis 4000 cilvēku.

Otrai personai ASV, kas apmeklēja Ķīnu, ir diagnosticēts Uhaņas vīruss, piektdien paziņoja Slimību kontroles un profilakses centra amatpersonas. Sabiedrības veselības darbinieki uzrauga 63 papildu pacientus no 22 štatiem.

Koronavīruss: ASV saka “neceļo” uz Uhaņu, Ķīnu; aviokompānijas piedāvā atteikšanos no ceļojuma

Gripai reti tiek pievērsta šāda veida uzmanība, lai gan tā katru gadu nogalina vairāk amerikāņu nekā jebkurš cits vīruss, sacīja Dr. Pīters Hotezs, pediatrijas, molekulārās virusoloģijas un mikrobioloģijas profesors no Baylor College of Medicine Hjūstonā.

Saskaņā ar CDC datiem gripa šoziem jau ir saslimusi vismaz 13 miljonus amerikāņu, hospitalizējot 120 000 un nogalinot 6600. Un gripas sezona pat nav sasniegusi kulmināciju. Sliktā gadā gripa nogalina līdz 61 000 amerikāņu .

Saskaņā ar CDC datiem mazāk nekā puse pieaugušo pagājušajā sezonā vakcinējās pret gripu. Pat bērnu vidū, kuri var būt īpaši neaizsargāti pret elpceļu slimībām, tikai 62% saņēma vakcīnu.

Ja amerikāņi nebaidās no gripas, iespējams, tas ir tāpēc, ka viņi ir apdrošināti pret ikgadējiem brīdinājumiem. Viņiem gripa ir veca ziņa. Tomēr vīrusi, kas nosaukti svešu vietu vārdā, piemēram, Ebola, Zika un Uhaņa, iedveš šausmas.

"Iepazīstamība rada vienaldzību," sacīja Šafners. "Tā kā tas ir jauns, noslēpumains un nāk no eksotiskas vietas, koronavīruss rada trauksmi."

Daži ārsti joko, ka gripai ir jāmaina zīmols.

“Mums vajadzētu pārdēvēt gripu; sauciet to par XZ-47 vīrusu vai kaut ko baisāku,” sacīja Filadelfijas Bērnu slimnīcas Vakcīnu izglītības centra direktors Dr. Pols Ofits.

Masalām Kongo Demokrātiskajā Republikā pēdējā gada laikā ir nogalinājuši 5000 cilvēku – vairāk nekā divas reizes vairāk nekā Ebolas vīruss. Tomēr UNICEF amatpersonas ir atzīmējušas, ka masalām, no kurām daudzi amerikāņi vairs nebaidās, ir pievērsta maz uzmanības. Gandrīz visi masalu upuri bija bērni, kas jaunāki par 5 gadiem.

Daži cilvēki var mazāk uztraukties par gripu, jo ir vakcīna, kuras aizsardzība pēdējos gados ir bijusi no 19% līdz 60% . Šafners sacīja, ka vienkārši izvēle par to, vai vakcinēties pret gripu, cilvēkiem var radīt kontroles ilūziju.

Bet cilvēki bieži jūtas bezspēcīgi cīnīties ar jauniem vīrusiem. Tas, ka kāds lidmašīnas pasažieris izplatīja SARS citiem pasažieriem un lidojuma apkalpei, lika cilvēkiem justies īpaši neaizsargātiem.

Tā kā Uhaņas vīruss ir jauns, cilvēkiem nav pret to antivielu. Ārstiem nav bijis laika izstrādāt ārstēšanu vai vakcīnas.

Lielais jautājums, kas līdz šim nav zināms, ir tas, cik viegli vīruss tiek pārnests no inficētas personas uz citiem. PVO šonedēļ nolēma nepasludināt Uhaņas uzliesmojumu par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā . Taču amatpersonas brīdina, ka uzliesmojums nav sasniedzis kulmināciju. Šķiet, ka katrs pacients ar jauno koronavīrusu inficē apmēram divus citus cilvēkus.

Salīdzinājumam, pacienti ar SARS jeb smagu akūtu respiratoro sindromu infekciju izplata vidēji diviem līdz četriem citiem. Katrs pacients ar masalām – vienu no zinātnei zināmajiem lipīgākajiem vīrusiem – inficē 12 līdz 18 nevakcinētus cilvēkus.

Veselības aizsardzības amatpersonas uztraucas, ka jaunais koronavīruss varētu līdzināties SARS — tas pēkšņi parādījās Ķīnā 2002. gadā un izplatījās 26 valstīs, saslimstot 8000 cilvēku un nogalinot 774, liecina PVO dati.

ASV izvairījās no SARS izraisītās lodes, sacīja Šafners. Saskaņā ar CDC datiem inficējās tikai astoņi amerikāņi, un neviens no viņiem nomira. Tomēr SARS izraisīja globālu paniku, liekot cilvēkiem slēgt viesnīcas, atcelt lidojumus un slēgt uzņēmumus.

Koronavīrusi var būt neparedzami, sacīja Minesotas Universitātes Infekcijas slimību izpētes un politikas centra direktors Dr. Maikls Osterholms. Lai gan daži pacienti nekad neinficē nevienu citu, cilvēki, kuri ir “superizplatītāji”, var inficēt desmitiem citu.

Seulas Samsung medicīnas centrā 2015. gadā viens neatliekamās palīdzības dienesta pacients inficēja 82 cilvēkus, tostarp pacientus, apmeklētājus un personālu, ar koronavīrusu, ko sauc par MERS jeb Tuvo Austrumu respiratoro sindromu. Slimnīca daļēji tika slēgta, lai kontrolētu vīrusu .

"Šis ir viens no labākajiem medicīnas centriem pasaulē, līdzvērtīgs Klīvlendas klīnikai, un viņi tika nospiesti uz ceļiem," sacīja Osterholms.

Tomēr MERS nekad nav radījis lielus draudus ASV

Saskaņā ar CDC datiem tikai diviem pacientiem ASV – veselības aprūpes sniedzējiem, kuri bija strādājuši Saūda Arābijā – vīrusa tests jebkad ir bijis pozitīvs. Abi pacienti izdzīvoja.

Hotezs, kurš strādā, lai izstrādātu vakcīnas pret novārtā atstātām slimībām, sacīja, ka uztraucas par nevakcinētiem bērniem. Viņš teica, ka lielākā daļa bērnu, kuri mirst no gripas, nav vakcinēti pret to. Un daudzi iepriekš bija veseli .

"Ja jūs uztraucaties par savu veselību, vakcinējieties pret gripu," sacīja Hotezs. "Vēl nav par vēlu."

Kaiser Health News (KHN) ir bezpeļņas ziņu dienests, kas aptver veselības problēmas. Tā ir redakcionāli neatkarīga Kaiser Family Foundation programma, kas nav saistīta ar Kaiser Permanente.

Dažas slimnīcas un ķirurģijas centri Covid-19 krīzes laikā turpina veikt plānveida operācijas, neievērojot federālos pieprasījumus un štatu aizliegumus, cenšoties apturēt nebūtiskās procedūras, pat ja sarūk svarīgākās medicīniskās preces.

Medicīnas darbinieki sacīja, ka atteikšanās ievērot pakļauj riskam viņus un viņu ģimenes, jo viņi ir spiesti atkārtoti izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus, piemēram, sejas maskas. Daži teica, ka ienākumus nesošo ķirurgu lielā ietekme ir virzošais faktors.

Ketlīna Bartolome, autore un māsu drošības aizstāve Vašingtonas štatā, pagājušās nedēļas beigās aptaujāja tiešsaistes māsu grupas locekļus par plānveida operācijām ASV ŠODIEN. Mazāk nekā pieci no vairāk nekā 170 respondentiem ziņoja, ka viņu slimnīcas turpināja tos veikt, bet Bartolomejs sacīja, ka tas joprojām ir pārāk daudz.

"Kāpēc vispār notiek debates, ja fakti tik skaidri norāda uz visu izvēles procedūru tūlītēju pārtraukšanu?" Bartolomejs teica. "Daudzi praktizējošie veselības aprūpes speciālisti joprojām praktizē ar novecojušu hierarhijas domāšanas veidu, kurā ķirurgiem ir visa vara, neskatoties uz to, ka pētījumi liecina, ka tikai strādājot komandā, mūsu pacienti būs droši."

Faktu pārbaude: kas ir patiesība un kas ir nepatiesa attiecībā uz koronavīrusu?

Izmeklēšana: FDA slēdza mājās veiktos koronavīrusa testus, bet vai tie būs daļa no risinājuma?

Plānveida operācijas ir iepriekš ieplānotas medicīniskās procedūras, jo tās nav ārkārtas un var nebūt būtiskas. Tie ietver kosmētiskas izmaiņas, piemēram, deguna operācijas, bet var ietvert ļoti nepieciešamo krūšu rekonstrukciju, ceļa locītavas protezēšanu un operācijas, kas mazina sāpes vai padara to vieglāk redzamu. Runājot par plastisko vai ortopēdisko ķirurģiju, plānveida ķirurģija var būt viena no lielākajām biļešu procedūrām slimnīcā.

Darbinieki ziņoja par vadības pretreakciju vēstules dēļ, sacīja viens no ārstiem.

“Lūdzam kolēģus un darba biedrus rīkoties profesionāli un cieņpilni

visiem tiem, kas pauž bažas par šo krīzi," teikts vēstulē.

Nivedita Lakhera, internās medicīnas ārste , kura Kalifornijas slimnīcā ārstē daudzus COVID-19 pacientus, sociālajos medijos ir saistīta ar vairāk nekā 10 000 veselības aprūpes darbinieku. Viņas slimnīcā neveic izvēles procedūras, taču viņa ir dzirdējusi no daudziem, kas strādā slimnīcās, kas ir.

Ārsti un slimnīcas darbinieki "ir nostādīti tīšas upurēšanas situācijā, un viņiem ir likts atstāt savu personīgo drošību malā naudas apsvērumu dēļ," sacīja Lakhera, kurš ir uzrakstījis divas grāmatas par garīgo veselību un dziedināšanu. "Kad slimnīcas veic procedūras, kas nav paredzētas ārkārtas situācijām, mēs uzskatām, ka viņiem viss ir kārtībā ar mūsu nāvi saistībā ar viņu alkatību pēc īstermiņa ieņēmumiem. Mēs par to aizvainojamies, taču esam bezspēcīgi, un mēs tik un tā esam spiesti tur atrasties."

Lai gan daudzi ārsti un medmāsas "jūtas ētiski pārkāpti", viņa sacīja, viņi ir noraizējušies par darba zaudēšanu, ja izteiksies.

Panika mediķu vidū. Koronavīruss: Kā pirmā līnijas ārsts es nevaru ļaut citam kolēģim ciest traumu vai pašnāvību

Tā ir parādība, ko savā 37 darba gados bieži redzēja pensionētais ceļojumu medmāsa Džons Kaučiks.

"Šīs, iespējams, ir tās pašas slimnīcas, kurās vadītāju atriebība… un atlaišana ir norma," sacīja Kaučiks, māsu drošības aizstāvis. "Kad es strādāju ķirurģijā, nebija nekas neparasts, ka ķirurgs mainīja klasifikāciju uz steidzamu vai steidzamu, lai saņemtu lietu pēc grafika vai pārvietotu lietu uz saraksta augšdaļu, īpaši pēc stundām."

Izvēles priekšmetu ievēlēšana: koronavīrusa uzliesmojuma laikā dažās ASV slimnīcās turpinās plānveida operācijas, neskatoties uz bažām par piegādi un drošību

Finanses pret ētiku

USA TODAY 21. martā ziņoja, ka slimnīcas, tostarp UPMC un Virdžīnijas slimnīcas centrs Ārlingtonā, atļāva veikt kādu plānveida operāciju. Ģenerālis ķirurgs Džeroms Adamss tajā dienā uzrakstīja opciju ASV TODAY, vēl vairāk mudinot ārstus un slimnīcas apstāties. VHC acīmredzot ir apturējis ārkārtas procedūras.

"Tā kā mēs esam vidū visas valdības pūliņiem cīnīties ar COVID-19, mums ir vajadzīgs viss mūsu veselības aprūpes darbaspēks un vairāk, lai apmierinātu šī izaicinājuma prasības," rakstīja Adams. "Katrs gadījums, kas nav steidzams, prasa dārgu personāla laiku un enerģiju, sasprindzinot darbaspēku, kas šajā cīņā jau ir pārspējis."

Amerikas ķirurgu koledža atsaucās uz finansiālo spiedienu "ētikas vadlīnijās", ko tā publicēja.

"Veselības sistēmām un federālajām un štatu valdībām ir jāsāk izstrādāt visaptverošus risinājumus, lai novērstu finansiālo ietekmi uz slimnīcām, ārstiem un citiem veselības aprūpes sniedzējiem, ko rada atceltās operācijas, lai šie uztvertie finanšu riski neietekmētu dažus ķirurgus turpināt darbu. izvēles operācijas," teikts vadlīnijās.

more insights

Utjecaj stresa na hipertenziju

Utjecaj stresa na hipertenziju Stres je sveprisutan i često neizbježan aspekt modernog života. Od svakodnevnih napornih radnih i obiteljskih obaveza do neprestanog zujanja tehnologije i

Read more >